CMD Wifi Şifre Kırma Rehberi

cmd.exe

CMD komut istemi sayesinde bir bilgisayardaki kayıtlı bulunan kablosuz şifreleri netsh komutu ile programsız olarak öğrenebilirsiniz. Windows işletim sistemlerinde yer alan Command Prompt cmd.exe ile bulunduğunuz bilgisayarın wifi şifrelerini elde edebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında hedef ağın şifrelerini elde etmek istiyorsanız o ağa bağlı olan bilgisayarda bulunmanız gerekiyor.

Kablosuz bir ağa bağlanmak istediğimizde şifre girerek internete bağlanırız. Bu parolalar Windows’ta kayıt altına alınır. Anlatacağım yöntem şöyle bir durumda işe yarayabilir: Arkadaşınızın wifi şifresini bilmediğinizi ve ona misafirliğe gittiğinizi varsayalım. Kendisi bilgisayar başında değilken, kayıtlı şifreleri bu yolla öğrenebilir ve daha sonra kullanabilirsiniz. Esasen CMD’ye ihtiyaç duymadan modem arayüzü şifresini kullanarak da router paneline girebilir ve yine wifi şifresini edinebilirsiniz. Komut istemi basit olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Tam olarak bir wifi şifre kırmaktan bahsetmesek de, denk geldiğinde Command Prompt metodunu deneyebilirsiniz.

Komut İstemi ile Wifi Şifre Nasıl Kırılır

Sadece 2 komut ile bir bilgisayardaki kayıtlı wifi şifrelerini görebilirsiniz!

1) Wifi hesapları bulma

cmd ile bilgisayardaki wifi hesapları bulma

Windows + R kısayolu ile CMD’yi açın ve netsh wlan show profiles komutunu girin. Bu kod ile bilgisayarda kayıtlı olan wifi hesapları öğrenebilirsiniz. User Profiles (Kullanıcı Profilleri) kısmında tüm bilgiler yer almaktadır. Bu alanda wifi hesap adlarının gözükebilmesi için bir kez o ağa daha önceden şifre ile bağlanılmış olması gerekiyor.

2) Wifi şifreleri bulma

cmd ile bilgisayardaki wifi şifreleri bulma

İlk adımda karşımıza hesap isimleri çıkmıştı. Bunlardan herhangi birini seçip netsh wlan show "Wifi Hesap Adı"  key=clear komutu ile o ağa ait şifreyi buluyoruz. Key Content kısmında wifi  şifre yer almaktadır.

Kablosuz ağ güvenliği oldukça önemli bir konudur. Wifi şifrelerin kırılmasını engellemek için önlemler alabilir ve daha güvenli bir ağa sahip olabilirsiniz.

Benzer Yazılar

13 Yorum

  1. çok sağolun ya çok işime yarıyacak bu benim çok teşekkürler mütiş bir şey yıldız verilseymiş eğer benden 1000 yıldızı kapardınız 😀

  2. bu şifre kırma değil kayıtlı wifi ağlarının şifresini göstermek için kullanılan bir yöntem

  3. merhaba, yaşınızı öğrenebilir miyim lütfen? kanaldaki diğer videolara baktım da küçük bir hesaplamaya (2016 yılında 5. sınıf fen gibi bir içerik gördüm eğer o sizseniz şu anda 9.sınıf olmanız gerekiyor) anlayamadım yani gerçekten bu kadar wifi kırma işleriyle uğraşan ve başarı sağlayan bi adminin arkasında 2005li bi çocuk mu yatıyor? eğer siz değilseniz bi açıklama yaparsanız sevinirim

    1. Bence bu gayet normal bişey çünkü bunlar o kadar karışık işler değil. Bu yaşlarda daha rahat öğreniliyor çünkü tüm gün bilgisayar başında oluyorsun ve artık oyunlardan sıkılıyorsun, bilgisayarı keşfetmek istiyorsun şu an ben 9. Sınıf olarak bunu söylüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir