Dumpper Wifi Şifre Kırma Rehberi

dumpper ağ şifresi

Wifi Sifre Kirici Android, iOS, PC uygulamalarıyla rootlu rootsuz telefonlardan, tabletlerden, bilgisayarlardan kablosuz ağların wpa2 wep parolalarını öğrenin! Bilgisayar ve laptop gibi cihazlarla wireless ağ kırma konusunda en çok tercih edilen program Dumpper‘dır.  İnternet üzerinde çok çeşitli uygulamalar yer alsa da hepsinin çalışma sistemi aynıdır. Peki kırma işlemi tam olarak nasıl gerçekleşiyor? En çok merak edilen soruların başında bu yer almaktadır.  Eğer hedeflediğiniz modem Wi-Fi Protected Setup özelliğe sahip olup, aynı zamanda WPS Locked yani pin deneme kilidi kapalıysa bu tarz cihazları çok rahat bir şekilde patlatıp internete ücretsiz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Web sitemiz bu konular hakkında bilgi verme amacı ile kurulmuş olup, yazımızı sonuna kadar okuduğunuz takdirde gözünüze kestirdiğiniz kablosuz ağlara kolayca bağlanabileceksiniz. Önce size konu hakkında bir takım genel bilgiler vereceğim, sonrasında ise bu işlemin nasıl yapıldığını anlatacağım. Haydi başlayalım!

WPS Nedir?

modem wps tusu

Kablosuz ağları kırmamıza olanak sağlayan sistem modemlerde yer alan wps özelliğidir. WPS kelimesinin açılımı Wi-Fi Protected Setup olarak bilinir ve ağ güvenliğini sağlamak için günümüzde çoğu modemde yer almaktadır. Bir örnekle açıklamaya çalışmak istiyorum. Arkadaşlar, bir ağa bağlanmak istediğinizde o ağın şifresini bilmeniz gerekiyor ancak farz edelim ki arkadaşımızın evindeyiz ama kendisi yanımızda değil  ve internete bağlanmak istiyoruz ancak şifreyi bilmiyoruz. Peki bu durumda ne yapacağız? Tek yapmamız gereken, android telefonlar için anlatıyorum; ağ bağlantıları sekmesinde bulunan wps tuşuna basmak ve sonrasında modem üzerinde bulunan wps tuşuna basmaktır. Bu sayede ilgili ağın bilgilerini bilmediğimiz halde o ağa telefonuzmuz ile çok rahat bir şekilde bağlanabiliriz. WPS sistemde Pin denilen 8 haneli rakamlar yer almaktadır. Bu sistem ise beraberinde bir takım açıkları getirmektedir. İşte biz bu açıklardan faydalanarak wifi ağlara kolay bir şekilde bağlanabiliyoruz.

Kablosuz ağları çözme konusunda ilk önemli adım söz konusu modemin Wi-Fi Protected Setup uyumlu olup olmadığıdır. Diğer konu ise wps locked kilididir. Modem belki wps özelliğine sahiptir ancak wps kilidi açık ise pin denemelerine izin vermez ve bu durumda o ağı kıramayız ancak ve ancak pin deneme kilidi kapalı ise o ağı çözebilir sonrasında WLAN üzerinden bağlanabiliriz.

Hangi marka modem hangi pin numarasına sahiptir

Arkadaşlar basit bir anlatımla Dumpper tarzı programlar hafızalarında tanımlanmış olan pin numaralarını denemektedir. Örnek vermem gerekirse; ağları bu program ile taratırız, sonrasında karşımıza modem isimleri, mac adresleri ve denenecek olan pin numaraları çıkar. Atıyorum hedeflediğimiz modem TP-Link’tir, Mac adresi C4:6E:1F ile başlamaktadır ve bu uygulama bu modem için atıyorum 30027923 pin numarasını deneyecektir. Özellikle Dumpper herhangi bir modem için tek bir pin denemektedir. Bu bakımdan bakıldığında her ne kadar başarılı olma şansı düşük görülse de, uygulama tarafından belirlenen bu pinler özel bir şekilde toplanmıştır. En çok başarı sağlayabilecek numaralar derlenmiştir. Ayrıca şunu da özellikle belirtmek istiyorum. Örneğin elimizdeki modem kırılabilir özellikte ancak elimizde bulunan pin numarası uyuşmadı. Bu kez web sitemizde paylaşacağımız diğer pin numaraları ile yeni denemelerde bulunabilirsiniz. Kısacası Dumpper hem hafızasında bulunan pin numarasını deniyor hem de dilerseniz sizin gireceğiniz bir pin numarası deneme özelliğine de sahiptir.

Arkadaşlar piyasada bir çok modem markası yer alıyor

Airties, Artes, Asus, Aztech, C-Com, Cnet, D-Link, Datron, Netmaster, Everest, Huawei, Inca, LinkSYS, Pikatel, USB Robotics, ZyXEL ve TP-Link

Farklı marka model ADSL modemlerin 8 haneli wps pinleri birbirinden farklıdır ancak aynı marka ve modele sahip modemlerin fabrika ayarı ile gelen pinlerinin aynı olma ihtimali vardır. Bunun ile beraber her modemin kendine has bir MAC adresi vardır. Bu numara cihazın kimliğidir ve kabaca 12 harf ve karakterden oluşur.

Örnek Mac Adresi: 90:F6:52:64:32:12

Mac adresleri neden önemlidir gibi bir soru sorduğunuzu duyar gibiyim. Elimizde 2 adet modem varsa ve bunların mac adresileri 90:F6:52 ile başlıyorsa büyük ihtimal pinleri aynıdır.

modem mac adresi

Özetlemem gerekirse kullandığımız Dumpper, hafızasında bulunan pini denemektedir. Ancak herhangi bir başarısızlıkta modem markasına göre edineceğimiz diğer pin numaraları ile ek denemelerde bulunabiliriz.

Sözü fazla uzatmadan şimdi sizlere wifi patlatma işleminin nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum.

Dumpper ile Wifi Şifre Nasıl Kırılır

Bilgisayar veya laptop ile wifi kırmak için kullanılan en popüler program Dumpper’dır. Belki dünyanın en iyi pc wifi şifre kırıcı programı olmayabilir ancak mükemmel bir iş gördüğü gerçektir. Windows tabanlıdır ve tüm sürümlerde sorunsuz çalışır (Windows 98SE / ME / 2000 / XP / Vista / Win 7 / Win 8 / Win 10). Esasen Linux tabanlı birçok alternatif bulucular da bulunmaktadır. Backtrack ve Xiaopan OS bunlardan bir kaç tanesidir. Fakat linux alt yapısını kullandıkları için bir çok kişi tarafından tercih edilmezler.  Çünkü günümüzde en çok tercih edilen işletim sistemi Windows’tur. Bunlar dışında vayfay ağları telefonla yani cepten de çözmek mümkündür. Çok başarılı android ve ios tabanlı mobil uygulamalar vardır. Sitemizde tüm konulara yer vereceğimizi belirtmekle beraber önce sizlere ağ şifelerini windows üzerinden nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağım. Aşağıdaki yönergeleri eksiksiz uygulayarak internete ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

8 Adımda Dumpper ile Wifi Şifre Kırma

1: Wifi Sifre Kirici indir

Aşağıdaki linkten Dumpper’ı download edin. Dosya boyutu 12 MB’tır.

Dumpper

2: Dumpper v.91.2 dosyasını rar’dan çıkartınız

dumpper rar dosyasını klasöre çıkarma

Yukarıdaki ekran görüntüsünde yer alan dosya ve klasörler ile karşılaşacaksınız.

3: Jumpstart Kurulumu

jumpstart kurulumu

JumpStart 1.0.0 kurulum klasörüne giriniz. Kurulum.exe dosyasını çalıştırıp JumpStart‘ı kurunuz.

4: WinPcap 4.1.3 Kurulumu

winpcap kurulumu

WinPcap 4.1.3 kurulum klasörüne giriniz. Kurulum.exe ile WinPcap dosyasını bilgisayarınıza kurunuz.

Çok önemli NOT:

WinPcap dosyasını kurarken aşağıdaki hatayı alabilirsiniz. Bu hatayı alırsanız WinPcap düzgün bir şekilde kurulmamıştır.

winpcap kurulumu

WinPcap kurulumunda yukarıdaki hatayı alırsanız, WinPcap klasöründe bulunan Kurulum.exe dosyasına sağ tıklayıp, Özellikler sekmesine tıklayınız ve karşınıza çıkan ekranda bulunan ayarları aşağıdaki fotoğraftaki gibi yapınız.

winpcap dosya ayarı

Özellikler > Uyumluluk > Uyumluluk Modu > Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu işaretlenecek!

Açılır menüden Windows XP (Service Pack 2) seçilecek.

Bu ayarları yaptıktan sonra Winpcap‘i tekrar kurmayı deneyiniz. Artık sorunsuz olarak kurabileceksiniz. Her hangi bir hata vermeyecektir.

5: Dumpper Programını Çalıştırınız

dumpper programını çalıştırma

Artık sifre kirmak için hiçbir engelimiz yok:)

6: Ağ Adaptörü Seçimi

dumpper ağ adaptörü ayarı

Networks Sekmesi Altında Bulunan Network Adapters Kısmından, Kırma İşlemi için Uygun Ağ Adaptörünü Seçiniz.

Ben bu işlemi Alfa isimli bir wireless adaptör ile yaptığım için aşağıda görüldüğü üzere bende o bölümde modemin çipi olan Realtek RTL8187 yazmaktadır. Siz belki laptop kullanıyorsunuzdur, kendi modemi vardır, bu kısımda farklı bir şey yazabilir. Zaten tek bir ağ adaptörünüz varsa programı açtığınızda o kendi otomatik olarak seçilmiş olacaktır.

7: Wps Pin Destekli Modemleri Bulma

dumpper wps uyumlu modemleri tarama

Dumpper’da WPS sekmesine gidiniz. Bu sekmede iken alt kısımda bulunan Scan tuşuna basarak wps pin destekli ağları taratın.

8: Kırmak İstediğiniz Ağı Seçiniz

dumpper ağ şifresi

Çevremizde çok fazla kablosuz ağ olabilir ancak bu alanda karşımıza çıkanlar sadece ve sadece wps pin destekli (Wi-Fi Protected Setup) olanlardır.

Sonrasında bu ağı kırmak için 2 ayrı yöntemimiz bulunmakta. Bunlar; WpsWin veya JumpStart‘tır.

Ben daha çok WpsWin tuşuna basarak kırmayı seviyorum. Eğer pin doğru ise bilgisayarınız zaten otomatik bir şekilde internete bağlanıyor. O ağın bilgileri aşağıda ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere sağ altta Network Data bölümünde yer alıyor. Ağın şifresi Key kısmında gözüküyor.

Bazen çözme işlemi sinyal düşüklüğünden dolayı gerçekleşmeyebiliyor, bu gibi durumlarda işlemi iptal edip tekrar deneyebilirsiniz. WpsWin ile kırma başarısız olursa JumpStart yöntemi de deneyebilirsiniz.

Ve mutlu son. Yukarıdaki fotoğrafta hedeflediğimiz ağın şifresini sonunda öğrendik. İsteyen arkadaşlar için tüm bu işlemleri kapsayan bir videolu çektim. Dilerseniz aşağıda o videoyu izleyebilirsiniz.

Videolu Anlatım

Değerli ziyaretçilerimiz; yukarıda bulunan ekran görüntüleri sayesinde sizlere vayfi ağların parolalarını çözmeyi anlattım. Konuyu karışık bulan arkadaşlar için bir de video hazırlama ihtiyacı hissettim. Videoda baştan aşağı nelerin yapılması gerektiği net bir şekilde gösterilmiştir. Hangi program nasıl kurulacak, nelere dikkat edilecek, hangi yöntem ile kırma işlemi gerçekleşecek, tüm bu konular videoda ele alınmıştır. Keyifli seyirler diliyorum.

Wps Pin numarası hatalı ise ne yapmalıyım

Değerli ziyaretçiler; Dumpper programı bünyesinde bulunan pin numaralarını demektedir. Her modem için tek bir pin denemektedir, dolayısıyla pin doğru değilse ağ parolasını öğrenmeniz mümkün olmayacaktır. Dumpper uygulaması bunun dışında bizim elle girdiğimiz pin numaralarını deneme özelliğine de sahiptir. Bu yüzden Modem WPS Pin Numaraları konumuza göz atmanızı kesinlikle öğreniyorum. O makalede en popüler modem markalarına ait wps pin numaraları paylaşılmış olup, bunların Dumpper uygulamasıyla nasıl denenebileceği konusunda bilgiler yer almaktadır. Ek pin denemeleri ile ağa bağlanma şansımız daha yüksektir.

Ayrıca Wps Pin Generator konumuzda MAC adreslerine göre tasarlanmış bir pin bulucu yer almaktadır. Dilerseniz bu aracı da kullanabilirsiniz.

SONUÇ

Yukarıda bulunan yönergelere harfiyen uyarak sizde kolayca wifi parolalarına ulaşabilirsiniz. Elde edeceğiniz internet hızı çok yüksek olabilir bu da o kullanıcının adsl hattına bağlıdır. TTNET, Turkcell Superonline, UyduNet, Turknet, Vodafone, D-Smart ve Millenicom Doping, Türkiye’nin önce gelen internet servis sağlayıcıları (ADSL) arasındadır.

PC dışında Android veya iOS iPhone telefonlarla wifi kırılabilir mi

Kesinlikle evet! Android veya iOS işletim sistemli telefonlarla hatta tabletlerle wifi şifrelerini öğrenebilirsiniz. Bu konularla ilgili olarak sitemizde yer alan, En İyi Android Wifi Kırıcı Uygulamalar ile iOS iPhone ile Wifi Şifre Kırma isimli yazılarımızı lütfen okuyunuz.

Wifi şifre kırıcı ile ilgili tüm sorularınız için iletişim kısmından bana hemen ulaşabilirsiniz!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir