Wifi Şifre Kırma Gerçek mi?

ücretsiz wifi logosu

Wifi şifre kırma gerçekten var mı sorusu en çok karşılaştığımız konular arasında yer alıyor. Günümüzde bilgisayarlardan, telefonlardan, tabletlerden ve laptoplardan wifi şifrelerini kırmak mümkündür. Bilgi birikimi bu konuda oldukça önemli. Birçok program var. Komşunun wifi şifresini kırma olayı çok yaygındır. Kimi zaman çok basit uygulamalarla kolay bir şekilde şifre kırılabiliyorken kimi zaman başarısız olabiliyoruz. Bu makalede genel yöntemlerden bahsederek sizleri aydınlatmaya çalışacağım.

Başkasının wifi şifresini öğrenmek

Wifi şifre kırma konusunda en çok kullanılan yöntem wps pin denemesidir. Günümüzde hemen hemen her router bu özelliğe sahiptir. İnternette yer alan uygulamalar belli markalar için hafızalarında kayıtlı olan pinleri deneyerek sonuca ulaşır. Son yıllarda özellikle TP-Link cihazlarda karşılaşılan bir durumu sizlere anlatmak istiyorum. Bu konuyu öğrendiğinizde neden wps ile net kırılmada başarısız olunduğunu öğreneceksiniz. Tp-Link cihazlarda modem arayüzünde kablosuz sekmesi yer alır. Bu sekme içinde WPS ayarları bulunur. WPS genelde etkin olarak seçilidir. Böyle bir durumda WIFI WPS WPA TESTER, AndroDumpper, WiFi Warden gibi android uygulamalarda veya bilgisayarda Dumpper uygulamasında bu cihazın WPS açığa sahip olduğu ve kırılabileceği gösterilir fakat siz kırmayı denediğinizde kırılmaz. Bunun sebebi özellikle Tp-Link cihazlarda WPS ayarlarında bir başka ayar olan Enable WPS PIN ayarının devre dışı olduğundan kaynaklanır.

Kısacası hem Enable WPS PIN hem de WPS ayarı etkin olmalıdır aksi durumda cihaz wps açığına sahip olsa bile pin denemelerine izin vermez ve dolayısıyla kırılamaz. Gördüğünüz gibi ufacık bir ayrıntı bizim başarısız olup olmayacağımızı belirliyor. Özellikle TP-Link marka modemlerin çoğunda bu durum söz konusu iken yine aynı markanın bazı modellerinde böyle bir durum ile karşılaşılmıyor. Keza Huawei veya Zyxel gibi yaygın kullanılan diğer markalarda böyle bir durum yok. WPS ya açıktır ya kapalıdır. Anlattığım durumlardan ötürü şans faktörü çok önemli bir hal alıyor.

Bilgisayardan sanal makina yardımıyla Xiaopan veya Wifislax uygulamasını kullanarak bir modeme ait tüm pin denemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Hatta Android şifre kırıcı uygulamalar sayesinde pin denemelerinde bulunabilirsiniz.

Wifi şifrelerini kırmak için daha birçok alternatif yöntem bulunmakta! Handshake ile wifi şifre kırma yaygın olmayan ama etkili yöntemlerden birisidir. Kali Linux Şifre Kırma Rehberi buna en güzel örnektir. Yine Fake (Sahte) ağ oluşturarak karşı modemi kilitleyip o modeme bağlı kablosuz aygıtları hattan düşürüp kendi oluşturduğumuz sahte ağa bağlanmalarını sağlayarak şifrelerinin elde edilmesi bir alternatif yöntemdir. Sahte ağ için Wifislax kullanabilirsiniz.

Görüldüğü üzere wifi şifre kırma oranı; kablosuz ağlar konusunda bilgi birikimine, ilgili programlara ve cihazlara sahip olmaya göre değişmektedir. Tabi şans faktörü de çok önemlidir. Şundan emin olun ki bu iş tamamıyla gerçektir. Her gün birçok ziyaretçimiz sitemizde bulunan Ücretli handshake kırma servisi ile bizden hizmet almaktadır. Bize bir şans vererek bu konunun gerçek olup olmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sitemizde yer alan konuları ve yorumları okuyarak kendiniz denemelerde bulunabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir