Ücretsiz Abone OL

Email listemize katılın, ücretsiz şifre kırma kampanyamızdan ve eğitim setimizden faydalanın!

Wifi Şifre Kırma Gerçek mi?

Wifi şifre kırma gerçekten var mı sorusu en çok karşılaştığımız konular arasında yer alıyor. Günümüzde bilgisayarlardan, telefonlardan, tabletlerden ve laptoplardan wifi şifrelerini kırmak mümkündür. Bilgi birikimi bu konuda oldukça önemli. Birçok program var. Bazen hiç ummadığınız bir uygulama ile wifi şifrelerini öğrenebiliyor iken, bazen de çevrenizde çok fazla ağ bulunmasına rağmen başarısız olabiliyoruz. Bazen bir arkadaşımız bir uygulama ve programla şifre kırabiliyor ama siz kıramıyorsunuz. işte bu makalede sizleri biraz bu konularda aydınlatmaya çalışacağım.

Wifi Şifre Kırmayı Etkileyen Faktörler Nelerdir

Wifi şifre kırma konusunda en çok kullanılan yöntem wps pin denemesidir. Günümüzde hemen hemen her router bu özelliğe sahiptir. İnternette yer alan uygulamalar belli markalar için hafızalarında kayıtlı olan pinleri deneyerek sonuca ulaşır. Son yıllarda özellikle TP-Link cihazlarda karşılaşılan bir durumu sizlere anlatmak istiyorum. Bu konuyu öğrendiğinizde neden wps ile net kırılmada başarısız olunduğunu öğreneceksiniz. Tp-Link cihazlarda modem arayüzünde kablosuz sekmesi yer alır. Bu sekme içinde WPS ayarları bulunur. WPS genelde etkin olarak seçilidir. Böyle bir durumda WIFI WPS WPA TESTER, AndroDumpper, WiFi Warden gibi android uygulamalarda veya bilgisayarda Dumpper uygulamasında bu cihazın WPS açığa sahip olduğu ve kırılabileceği gösterilir fakat siz kırmayı denediğinizde kırılmaz. Bunun sebebi özellikle Tp-Link cihazlarda WPS ayarlarında bir başka ayar olan Enable WPS PIN ayarının devre dışı olduğundan kaynaklanır.

Kısacası hem Enable WPS PIN hem de WPS ayarı etkin olmalıdır aksi durumda cihaz wps açığına sahip olsa bile pin denemelerine izin vermez ve dolayısıyla kırılamaz. Gördüğünüz gibi ufacık bir ayrıntı bizim başarısız olup olmayacağımızı belirliyor. Özellikle TP-Link marka modemlerin çoğunda bu durum söz konusu iken yine aynı markanın bazı modellerinde böyle bir durum ile karşılaşılmıyor. Keza Huawei veya Zyxel gibi yaygın kullanılan diğer markalarda böyle bir durum yok. WPS ya açıktır ya kapalıdır. Anlattığım durumlardan ötürü şans faktörü çok önemli bir hal alıyor.

Wifi şifrelerini kırmak için daha birçok alternatif yöntem bulunmakta! Handshake ile wifi şifre kırma yaygın olmayan ama etkili yöntemlerden birisidir. Yine Fake (Sahte) ağ oluşturarak karşı modemi kilitleyip o modeme bağlı kablosuz aygıtları hattan düşürüp kendi oluşturduğumuz sahte ağa bağlanmalarını sağlayarak şifrelerinin elde edilmesi bir alternatif yöntemdir.

Görüldüğü üzere wifi şifre kırma oranı; kablosuz ağlar konusunda bilgi birikimine, ilgili programlara ve cihazlara sahip olmaya göre değişmektedir. Tabi şans faktörü de çok önemlidir. Şundan emin olun ki bu iş tamamıyla gerçektir. Her gün birçok ziyaretçimiz sitemizde bulunan Ücretli WiFi Kırma Servisi ile bizden hizmet almaktadır. Bize bir şans vererek bu konunun gerçek olup olmadığını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sitemizde yer alan konuları ve  yorumları okuyarak kendiniz denemelerde bulunabilirsiniz.

adminhttps://wifisifrekirici.com
WiFi veya kablosuz penetrasyon testi, herhangi bir güvenlik denetimi projesinin önemli bir yönüdür. Kuruluşlar güvensiz WiFi ağlarından kaynaklı ciddi tehditlerle karşı karşıyadır. Güvenliği ihlal edilmiş bir wifi, tüm ağı risklere maruz bırakacaktır, dolayısıyla Wifisifrekirici.com ağ güvenliğinizi sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Son Makaleler

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz