En İyi 4 iOS Wifi Kırıcı Uygulama

ios iphone wifi şifre kırıcı

Jailbreakli iOS iPhone ile Aircrack-ng, iSpeed Touched, WLAN audit, WPA Tester ve dlssid gibi uygulamaları kullanarak wifi kırabilirsiniz; ayrıca eğer cihazınız rootsuz yani Jailbreak edilmediyse yine iWepPRO, WiFi Map Pro gibi hotspot bulucu aplikasyonlar sayesinde kablosuz ağ şifrelerini öğrenebilir, internete bağlanabilirsiniz.

iPhone ve iPad cihazlar için internette birçok kırıcı bulunmaktadır. Ancak bunların büyük bir kısmı sahtedir ve güvenlik açıklarına sebep olan virüslü dosyalardan oluşur. Android, bize bu konuda çok fazla imkan sağlamasına karşın; iOS işletim sistemi ile kablosuz ağlara sızmak hiç de kolay değildir. Jailbreak edilmiş olan iPhone’ler için wifi kırma konusunda çok fazla program vardır fakat edilmemiş cihazlarda ise bu tarz şifre ele geçirme programlarını çalıştırmak neredeyse imkansızdır. Apple firması, kullanıcılarının cihazlarını bir çok konuda özelleştirmesine izin vermezler. Bu sebeple iOs’lu cihazlar Cydia aracı sayesinde root edilir. Bu işlem sonrasında sistem dosyalarına erişim izni açılır ve App Store’de yer almayan bir programı telefonumuza başarı ile kurabiliriz. İşte bir takım wifi kırıcıları telefonumuza bu yöntem ile yüklüyoruz. Tüm bu işlemlere gerek kalmadan kablosuz ağlara bağlanma yöntemleri mevcuttur. Bu yüzden ben sizlere bu makalede  jailbreak gerektirmeyen en iyi iOS wifi kırıcı uygulamaları tanıtacağım. Bu sayede internete bağlanmanın nasıl bu kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Jailbreak nedir

Android’i root etmekle aynı anlama gelir. iPhone, iPod touch, iPad ve diğer iOS cihazlarda sisteme erişim iznimizi sağlar. Birçok insan telefonunu hızlandırmak ve kırıcı programları çalıştırabilmek için bu işlemi yapmaktadır. Hiç şüphesiz bu işin avantajları ve dezavantajları bulunmakta! Eğer mühendislikle ilgili teknikler hakkında kendimizi geliştirmek istiyorsak bu iyi bir şey. Telefonumuzu her konuda özelleştirebilir, istediğimiz uygulamaları çalıştırabilirsiniz. Kötü yanına gelince telefonumuz bir kez root iznini aldıktan sonra, bu işlemi geri döndürmek istediğimizde eğer bunu doğru bir şekilde yapamazsanız cihazımız zarar görebilir. Tabi eğer bu konulara hakim biriysek herhangi bir sorun ile karşılaşma durumumuz yok. Üstelik bu işlem geri alınabildiği için garanti gibi konularda bir sorun yaşamıyorsunuz ancak ne olursa olsun uzman biri değilseniz iOS işlerim sistemli cihazları root etmeye çalışmayın. Çünkü bu cihazlar oldukça pahalı ve çözemeyeceğiniz bir sorun ile karşılaşabilirsiniz.

iOS Wifi Şifre Kırma Programları

İnternet hizmetinden faydalanmanın en kolay yolu ücretsiz Hotspot noktalarıdır. Bu altyapıyı kullanan uygulamalar, ağ şifreleri paylaşımına açıktırlar, aynı zamanda parola bulucu özelliğe sahiptirler dolayısıyla ağları tarayabilir ve destekleyen cihazlara bağlanabilirsiniz. Aplikasyonların bazıları ücretli bazıları ücretsizdir. Unutmadan söylemeliyim ki Cydia uygulamasıyla root edilmiş iPhone cihazlara uygun çok sayıda wifi şifre kırıcı yer almaktadır. Aircrack-ng, iSpeed Touched, WLAN audit, WPA Tester ve dlssid bunlardan birkaç tanesidir. Ancak biz konunun başında da belirttiğimiz üzere APP Store üzerinde paylaşılan ve telefonunuzda herhangi bir işleme gerek duymadan kullanabileceğiniz programları paylaşacağımızı söylemiştik. Şimdi bunlara bir göz atalım.

Önemli: Aşağıda yer alan uygulamaları indirebilmek için iOS cihazınızdan App Store’yi ziyaret ediniz ve bu aplikasyonları isimleri ile arayınız. Aşağıda yer alan linkler App Store ön izlemeleridir ve sadece o programa ait bilgileri, ekran görüntülerini, güncellemeleri ve yorumları göstermektedir.

iWepPRO

iWepPRO logo

iWepPRO, çevremizde bulunan router yani yönlendiricilerin herhangi bir açıklığa sahip olup olmadıklarını kontrol etmemize yardımcı olan bir araçtır. Sahip olduğu WodSpots özelliği sayesinde wifi şifrelerinin paylaşımına olanak sağlar. Örnek vermem gerekirse; dünyanın dört bir yanında bulunan insanlar çevrelerinde bulunan ağların şifrelerini paylaşmakta, bu da sizlerin ağlara bağlanma ihtimalinizi yükseltmektedir. Buna ek olarak programda hava alanları ve halka açık olan mekanlara ait ücretsiz hotspot wifi parolaları bulunmaktadır. Geliştirici PGD Mobile Development S.L. olan bu aplikasyonun ücretli ve ücretsiz olmak üzere 2 versiyonu bulunmakta. Pro versiyon 1 dolar, lite ise bedavadır. Ayrıca iWep Pro ile ilgili bir tanıtım videosu da aşağıda bulunmaktadır.

APP Store linkleri: iWepPRO ve iWepPRO Lite

WiFi Finder + Map

WiFi Finder + Map logo

Frederik Lipfert tarafından geliştirilen ve en hızlı wifi hotspot bulucu sloganı ile ios markette yer alan başarılı bir programdır. İnternete ihtiyaç duymadan çevrimdışı haritası sayesinde SpeedSpot WiFi özelliğini kullanarak nerede olursanız olun, kablosuz ağlara kolayca ulaşabilirsiniz. Belli başlı özelliklerden bahsetmem gerekirse; ağları tarayabilir, bağlantıları otel, restaurant, kafe, mağaza olarak filtreleyebilir ister çevrim içi ister çevrimdışı kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarı ile uygulamanın offline harita özelliğinden faydalanabilmeniz için ufak bir ücret ödemeniz gerekiyor. Böylece internet bağlantınız olmasa bile wifi bağlantıları harita üstünde görebiliyorsunuz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

WiFi Finder + Map

WiFi Map Pro – Free Internet

WiFi Map Pro Free Internet logo

Türkiye’de en çok kullanılan ve WiFi Map LLC tarafından geliştirilen bu uygulama 5 dolar gibi bir fiyatla satılmakta olup en iyi kablosuz ağ bulucu ve paylaştırıcılar arasında yer almaktadır. %99 reytinge sahiptir. Çok fazla olumlu yorum almıştır. 95 ülkede kullanılmakla birlikte 25 tanesinde birinci sıradadır. Seyahat ederken offline olsanız bile 100.000.000 wifi hotspot elinizin altında! Kolay kullanımı, tamamen ücretsiz ve sınırsız offline haritaları, navigasyonu ve gerçek zamanlı müşteri hizmeti desteği sayesinde en çok tercih edilen aplikasyonlar arasında yer almaktadır. Kişisel görüşüm uygulama ücretini sonuna kadar hak ediyor. Detaylı bilgi için mağaza sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

WiFi Map Pro – Free Internet

Wi-Fi Finder – free internet

Wi-Fi Finder - free internet logo

Yurii Kobets imzası taşıyan by uygulama ücretsizdir. 2 milyon adet wifi hotspot barındırdığını iddia etmektedir. Bulunduğunuz adresi yazarak yakınlarda bulunan kafelerin, hava alanlarının ve diğer halka açık alanlardaki yerlerin kablosuz ağlara bağlanabilirsiniz. Eğer hedeflenen ağ şifreli ise üzülmeyin çünkü size gerekli parolaları sağlayabiliyor. İnternete bağlı olmadan kullanılabilme özelliği sayesinde dünya çapında 50.000 şehirde çok fazla kullanıcı tarafından tercih edilmekte. Şifreler konusuna gelecek olursak, herhangi bir yerde kullandığınız interneti bu programa dahil edip diğer insanların da bundan istifade etmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika kıtasında bulunan birçok şehirde size kablosuz internet sağlayabilecek bir uygulamadır kendisi.

Wi-Fi Finder – free internet

Diğer Uygulamalar

Bu makalede sizlere; iOS işletim sistemli iPhone telefonlar ile wifi şifre kırma ve internete bağlanma konusunda bilgiler vermeye çalıştım. Eğer Android bir telefonunuz varsa En İyi Android Wifi Kırıcı Uygulamalar konumuza kesinlikle göz atınız!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir