WEP Şifre Kırma Rehberi

Fern Wifi Cracker

Wep şifreleri reaver, minidwep-gtk, feedingbottle ve buna benzer programlarla çok kolay bir şekilde kırabiliriz. Hatta hiçbir araca gerek kalmadan Kali Linux terminaline gireceğimiz kodlar sayesinde bu parolaları elde etmek sadece birkaç dakikamızı alır. Her ne kadar günümüzde çok fazla tercih edilmeyen bir şifreleme türü olsa da, yine zaman zaman wep şifrelerle karşılaşmaktayız. Bugün sizlere Fern Wifi Cracker ile wep wifi şifreleri nasıl kırılır bunu anlatacağım. Uygulama; Kali Linux ve Wifislax sistemlerinde bulunmaktadır.

Gerekli Dosyalar

Vmware indir linkine tıklayarak VMware Workstation Pro indirme sayfasına gidiniz.
Karşınıza çıkan sayfada VMware Workstation Pro for Windows sekmesinde yer alan GO TO DOWNLOADS tuşuna tıklayarak en güncel Vmware sürümünü indirebilirsiniz.

Kali Linux indir linkine tıklayarak Kali Linux resmi sitesinden en güncel sürümü indirebilirsiniz. Image Name Kali Linux 64-Bit (Installer) isimli dosyayı indiriniz.

Vmware Workstation Pro Kurulumu

Kali Linux Kurulumu

Aşağıdaki videoda Kali Linux kurulumu çok güzel bir şekilde anlatılmıştır.

Kali Linux kurulduktan sonra içinde Fern Wifi Cracker yüklü olarak gelmektedir.

ÖNEMLİ NOT

Wifislax, Fern Wifi Cracker ve benzeri wep şifre kırma araçlarına sahiptir. Kali Linux yerine dilerseniz tercih edebilirsiniz.

Fern Wifi Cracker ile WEP Şifre Kırma:

Wordlist ile wpa şifre kırma özelliğine sahip olan Fern Wifi Cracker aynı zamanda wep şifrelerde de oldukça etkilidir. Program Aircrack ve Python altyapısını kullanır. Saviour Emmanuel Ekiko tarafından yazılmıştır.

1) Monitör modu ve ag taraması

Fern Wifi Cracker monitör modu ve ağ taraması

Sırası ile yapılması gereken işlemler aşağıda yer almaktadır.

  • 1. kısımda wireless adaptörümüzü monitör moduna alıyoruz. wlan0 olan interface değeri wlan0mon‘a dönüşüyor.
  • 2. kısım kablosuz ağları taramamızı sağlıyor.
  • Son kısımda ise; kablosuz ağ taramasından sonra çevremizde wep şifreleme türüne sahip olan bir ağ varsa 3. kutuda kaç tane olduğu gözüküyor. Tek yapmamız gereken WEP tuşuna basıp kırma işlemine geçmek!

2) Fern Wifi Cracker Ayarları

Fern Wifi Cracker ayarları

Taramış olduğumuz ağlarda wep şifreli modemler Select Target Aceess Point kısmında yer alacaktır. Öncelikle Attack Option dediğimiz saldırı metodunu seçmemiz gerekiyor. Wep şifreli bir cihaz için Regular Attack seçeneğini işaretlemeliyiz! Son olarak Attack tuşuna bastığımızda işlem başlayacaktır.

3) Çalışma prensibi

Fern Wifi Cracker wep şifre kırma

Fern Wifi Cracker ilk başta karşı modemle iletişime geçer, ardından ivs dediğimiz veri paketlerini toplamaya başlar. Bu zaman zarfında hedef modeme ARP paketleri gönderir. Kırma işleminin başlaması için en az 10000 ivs toplanması gerekir. Bu sayıya ulaşıldıktan sonra kırmaya geçilir. Bazen bu sayı bile yeterli olmayabilir ve program data toplamaya devam eder. Eğer iyi bir bağlantınız varsa paketleri çok daha hızlı bir şekilde toplarsınız. 10000 paketten sonra her an wep şifresini alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir