Wifi Warden Şifre Kırma Rehberi

wifi warden

WiFi Warden Classic, WPS protokolündeki açıktan faydalanarak pin denemesi gerçekleştirerek wifi şifre kıran diğer bir apk uygulamadır.Bu aplikasyonla; ağları analiz edebilir, wps pin veya şifre ile ağlara bağlanabilir, pin üretebilir, ağ güvenliğinizi arttırabilir, bir ağa bağlı cihaz bilgilerini görebilir veya güçlü parolalar üretebilirsiniz. Kişisel olarak telefonumda bu uygulamayı kullanıyorum çünkü şifre kırma dışında birçok ek özelliğe sahip. Hedef modemin markasını, hangi şifreleme türünü kullandığını, hangi kanaldan yayın yaptığını ve MAC adresini rahatça görebiliyorsunuz. Kanal frekansları wifi çekim gücünü arttırmak için önemli bir veridir. Birçok ağ 1. kanaldan yayın yapıyorsa biz kendi modemimizi 6. kanala alarak performansımızı arttırabiliriz. Şifre kırmanın dışında seri Mac adres numarasını kullanarak pin üretebilirsiniz. Ben en çok WPS kilidini kontrol et özelliğini kullanıyorum. Uygulamada ağların yanında WPS ablemi yanmaktadır. Bu ağlarda pin denemesi yaparak sonuç alabiliriz ancak şöyle bir durum. Bazı marka modemlerde birkaç pin denemesinden sonra modem kendisini pin denemelerine kapatabiliyor. Bundan dolayı sonuç alamıyoruz. WPS kilidini kontrol ederek bu ağın gerçekten pin denemesinden dolayı kilitlenip kilitlenmediğini görebiliriz. Kısacası bazen WPS özelliğinin açık olması bizi yanlış yönlendirebiliyor. Pin denemeleri kilitten dolayı gerçekleşmediği için sorunun ne olduğunu ilk bakışta anlayamıyoruz. Bu fonksiyonu kullanmanızı tavsiye ederim…

Kullanımı

Wifi Warden’in kullanımı oldukça basit. Aplikasyonu ilk açtığınızda sizden root izni isteniyor. Bu izni verdikten sonra sağ altta bulunan yenileme tuşu ile ağları tarayabilirsiniz.

 • Ağ taraması yapın.
 • WPS ablemi olan ağı seçin ve tıklayın.
 • Bağlan tuşuna basın.
 • WPS kullanarak bağlan seçeneğini seçin.
 • Pin hesapla tuşuna basarak Tüm pinleri deneyin.

Eğer kendinizin belirlemiş olduğu bir pini denemek istiyorsanız PIN gir bölümünden bu denemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Wifi Warden uygulaması için Root iznine gerek var mı?

Eğer telefonunuz  Android 9 ve üstü işletim sistemine sahipse Wps pin denemesi ile root izni olmadan ağlara bağlanabilirsiniz!

Android 4.4 ve önceki sürümler için kesinlikle root iznine ihtiyacınız var yoksa uygulama çalışmaz.

Android 5 ile 8 arası bir versiyon kullanıyorsanız cihazınızı rootlamanız gerekmez.

Root izninine sahipseniz yukarıda belirttiği tüm Android sürümlerinde aplikasyonu sorunsuz olarak kullanırsınız ve elde ettiğiniz wifi şifrelerini görürsünüz. Telefonunuz rootsuz ise Android 5 ve üstünde program çalışır, ağlarada pin denemesiyle sorunsuz bir şekilde bağlanırsınız fakat ağ şifrelerini göremezsiniz!

Ekran Görüntüleri

Hata ve Çözümleri

 • WPS pin denemesi her routerda çalışmayabilir.
 • WPS özelliği aktif olan ağlara bağlanabilirsiniz.
 •  Android 6’dan (Marshmallow) sürümünden itibaren, ağ taraması yapabilmeniz için konum izninin açık olması gerekir.
 • Kanal bant genişliği özelliği Android 6 (Marshmallow) ve üstünde çalışır.
 • Güçlü wifi sinyale sahip ağlarda daha hızlı pin denemesi gerçekleştirirsiniz.
 •  WPS PIN’in root olmadan bağlantısı bazı LG ve Huawei cihazlarında çalışmaz.

Wifi Warden Videosu

WiFi Warden Resmi Google Play Sayfası

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir