Wifislax Handshake Yakalama Rehberi

handshake nasıl yakalanır

Wifi şifre kırma konusunda tercih edilen alternatif yöntemlerden birisi de handshake yakalamaktır. Bu işlem için Kali Linux, Wifislax, CommView for WiFi veya EWSA programını kullanabilirsiniz. Elde ettiğimiz bu dosyayı Online Handshake Cracker sayfamızdan bizlere gönderebilirsiniz. Peki bu cap uzantılı olan bu dosya tam olarak nedir? Değerli dostlarım, evlerimizde bulunan router dediğimiz ADSL modemleri üstte saydığım programlarla dinlemeye alabiliyoruz. Dışarıdan kablosuz bir cihaz, örneğin bir cep telefonu modeme bağlanmak istediği zaman bir şifre onay sürecinden geçer. İşte bu onay sürecini içeren dosyaya biz handshake diyoruz. İlgili dosya içinde birçok veri yer alıyor ve wifi parolası şifrelenmiş bir şekilde bulunuyor. Aslında dosyayı elde etmek çok kolay ama asıl zor olan bu şifreyi kırmaktır. Bu makalemizde sizlere en kolay yoldan yakalamayı öğreteceğim….

Wifislax ile Handshake Nasıl Yakalanır

Eski yeni olsun her türlü bilgisayarla Wifislax üzerinden dakikalar içerisinde handshake dosyasını capture edebilir yani ele geçirebiliriz.
Aşağıdaki videoda Wifislax yüklü boot edilebilir bir flash bellek oluşturulacağı anlatılmıştır. İhtiyacımız olan 2 adet program ve 1 flash bellektir daha sonra bu belleği bilgisayarımızı yeniden başlatırken kullanacağız. USB bellek boot edilebilir olduğu için direk program açılacaktır. Bilgisayarlarımızı yeniden başlatırken öncelik sıralamasını seçebiliyoruz. Misal bilgisayarımız; CD sürücü ile başlasın, HDD ile başlasın, USB sürücüsü ile başlasın gibi… Bizim ihtiyacımız olan bilgisayarımızı USB ile başlatmak!
Yeni teknolojili bilgisayarlarda boot etme menüsünü sistem açılmadan seri şekilde F8’e basarak açabiliyoruz. Diğer sistemlerde ise bilgisayarı ilk açtığımızda DEL tuşuna basarak BIOS’a girmemiz ve bu öncelik sıralamamızı belirlememiz gerekiyor. Gerekli önceliği seçip bilgisayarımızı USB üzerinden başlattığımızda, belleğimiz de PC’mize takılı ise direk Wifislax uygulaması açılmış olacaktır.

Gerekli Dosyalar

Wifislax Tüm Sürümler = 64 bit için wifislax-64-1-1-final / 32 bit için Wifislax-4-12-final kullanabilirsiniz. Ben şahsen 64 bitlik versiyonu indirip kullanmanızı öneririm. En son versiyon olduğu için oldukça hızlı çalışmaktadır. Bilgisayarı 64 biti desteklemeyenler 32 bitlik sürümü indirmelidir.

Rufus indir uygulaması Wifislax uygulamasını flash belleğe yazmak için gereklidir.

Wifislax uygulamasını öncelikle rufus ile flash belleğe yazmamız gerekiyor. Aşağıdaki videoda bu işlem anlatılmıştır.

Handshake yakalama videosu

Aşağıdaki videoda kolay yoldan cap dosyasının nasıl yakalanacağı anlatılmıştır.

İzlediğiniz üzere dosyayı dakikalar içinde elde ettik!

Yakalanan dosyayı USB’ye Kaydetme!

Aşağıdaki videoda her şey basit bir şekilde gösterilmiştir

Yakalanan dosya Wifislax’te /opt/Handshaker/handshake dizininde yer almaktadır.

Wifislax sisteminde yakladığımız bu dosyayı USB’mize atmamız şart! Aksi takdirde flash belleğimizi Windows’ta bilgisayarımıza taktığımızda dosyalar içinde Handshake’yi göremeyiz!

Videoda Transcend bellek kullanıldığı için o bölümde bu ismi görüyorsunuz. Siz başka bir marka bellek kullandığınızda o bölümde sizin belleğin markası görünecektir. Bunu unutmayınız.

Boot ederek veya sanal makine ile Wifislax kullanmak istemiyorsanız, bu dosyayı yakalamak için Windows Handshake Yakalama Rehberi konusunda yer alan alternatif programları kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

4 Yorum

  1. Leptobum Acer-a315-21-95h4. WifiSlax’da ne saldırı yapıyor ne handshake yakalıyor. Wifi adaptör desteklemesi için driver falan kursak olur mu dışarıdan usb adapter almadan.

    1. Driver kurmaya gerek yok zaten ağ kartınızı destekliyorsa Wifislax Handshaker uygulamasını açar açmaz sizden ağ adaptörünüzü seçmeniz isteniyor.
      1 tuşuna basıp devam ediyorsunuz. Kartınızı desteklemiyorsa o kısımda hiçbir şık çıkmıyor.

  2. Ben handshake aldım fakat devamında ne yapıcam bilmiyorum bu arada kali linux kulanıyorum udemy de bir kurs almıştım onda kırmayı gosteriyor fakat wep’de wpa/wpa2 de wordlist le yapılıyormuş. wordliste gerek kalmadan kırabiliyormuyuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir