Wifite Handshake Yakalama Rehberi

wifite handshake yakalama

Wifite, Kali Linux ile birlikte gelen popüler handshake yakalama uygulamalarından birisidir. Bilgisayarınıza Virtual Box veya Vmware tarzı bir sanal makine programı kurarak, Kali Linux’u live yani kurulumsuz olarak çalıştırıp bu aracı kullanabilirsiniz. Wifite’den bahsetmem gerekirse uygulamanın PMKID yakalama özelliği var ancak ben bu özelliğin son sürümde çalıştığını görmedim. Önceki versiyonlarında sorunsuz çalışıyordu. Program sadece cap uzantılı handshake yakalamıyor ayrıca birçok özelliğe sahip. Hadi gelin bunları inceleyelim.

Wifite Özellikleri

Gerekli Dosyalar

Vmware indir linkine tıklayarak VMware Workstation Pro indirme sayfasına gidiniz.
Karşınıza çıkan sayfada VMware Workstation Pro for Windows sekmesinde yer alan GO TO DOWNLOADS tuşuna tıklayarak en güncel Vmware sürümünü indirebilirsiniz.

Kali Linux indir linkine tıklayarak Kali Linux resmi sitesinden en güncel sürümü indirebilirsiniz. Image Name Kali Linux 64-Bit (Installer) isimli dosyayı indiriniz.

Vmware Workstation Pro Kurulumu

Kali Linux Kurulumu

Aşağıdaki videoda Kali Linux kurulumu çok güzel bir şekilde anlatılmıştır.

Aşağıdaki videoda Kali Linux kurulumu çok güzel bir şekilde anlatılmıştır. Esasen Wifite kullanmak için ilk etapta Kali Linux tam kurulumu yapmanız gerekmiyor. Kali’yi Live olarak çalıştırarak da Wifite’yi kullanabilirsiniz.

Sanal makina ve Kali yüklendikten sonra aşağıdaki videoyu takip ediniz.

Komutlar

wifite --wpa --kill

Komutu ile çevremizdeki wpa şifrelemeye sahip ağları hedefliyoruz. Ağlar bir süre tarandıktan sonra sonra CTRL+C komutu ile taramayı durduruyoruz. Hedef ağı seçiyoruz. Wifite şu şekilde çalışıyor. Seçilen ağa sırasıyla pixie-dust, null pin, pin attack, pmkid capture son olarak handshake capture ataklarını deniyor. Handshake yakalama 5. sırada dolayısıyla CTRL+C komutu bundan önceki işlemleri durdurmayı C tuşu ise bir sonraki işleme devam etmeyi sağlıyor. Amacımız Handshake capture işlemine ulaşmak. Videolu anlatımı izleyerek çok daha kolay sonuç alabilirsiniz.

Videolu Anlatım

Eğer Kali Linux versiyonunuz eski ise ilk olarak güncelleme yapmalısınız. Programı çalıştırdığınızda kırmızı renkli hatalar alırsanız, bu bazı dosyaların eksik olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki videoda kullanım ve karşılaşılan hataların çözümleri yer alıyor.

Dosya yakalandıktan sonra handshake kırma siteleri ile sonuca ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir