Xiaopan Wifi Şifre Kırma Rehberi

Xiaopan

Xiaopan, içinde barındırdığı Reaver 1.3 ve 1.4 ile en etkili wifi şifre kırma araçlarından birisidir. Kali Linux Backtrack 5 gibi işletim sistemlerine gerek duymadan sadece 65 mb büyüklüğündeki bu dosya sayesinde kablosuz ağlarla ilgili her türlü güvenlik ve penetration (delme, kırma) işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunları yapabilmek için tek ihtiyacımız olan Xiaopan 0.3.8 ve Vmware Workstation’dır. Programın en güzel yanı; artık kodları elimizle herhangi bir terminale girmek zorunda kalmıyoruz. Her şey mouse (fare) yardımıyla basit bir şekilde yapılabiliyor. Örnek vermem gerekirse; mesela biz wireless adaptörümüzü monitör moduna almak için daha önce airmon-ng start wlan0 gibi bir komut kullanıyorduk. Şimdi ise tek yaptığımız gereken programda gerekli kısma girip modemi seçmek ve NEXT tuşuna basmak, kısacası her şey bu kadar kolay. İlk olarak sanal bilgisayar oluşturma programı olarak bilinen Wmware’yi yükleyeceğiz, ardından Xiaopan iso kalıbını bu uygulamayla açacağız. Zor veya kafa karıştıran bir taraf yok. Sözü fazla uzatmadan; wifi şifrelerin nasıl kolay kırabileceğini anlatmaya çalışacağım.

Gerekli Dosyalar

Vmware indir linkine tıklayarak VMware Workstation Pro indirme sayfasına gidiniz.
Karşınıza çıkan sayfada VMware Workstation Pro for Windows sekmesinde yer alan GO TO DOWNLOADS tuşuna tıklayarak en güncel Vmware sürümünü indirebilirsiniz.

Xiaopan 0.3.8 (En Stabil Versiyon)

Vmware Workstation Pro Kurulumu

Vmware uygulaması sürekli güncellenmektedir. Program için gerekli aktivasyon keylerini ücretsiz olarak internette bulabilirsiniz. Vmware xx sürüm Pro serial key olarak bir rama yapmanız yeterli.

Gerekli programları yükledikten sonra xiaopan uygulamasını kullanarak sınırsız pin denemelerinde bulunabiliriz. bu arada şunu belirtmeliyim ki, ister laptop ister masaüstü bilgisayar olsun, Vmware sanal makina işlemleri için harici bir ağ adaptörüne ihtiyacınız var. N11 gibi sitelerden 50 tl gibi bir ücretle linux uyumlu Wireless Ağ Adaptörü bulabilirsiniz.

Xiaopan ile 5 Adımda Kablosuz Ağ Parolası Kırma

Sadece kod yazarak kullanabildiğimiz Reaver, Xiaopan’da karşımıza Inflator aracı ile çıkmaktadır. Bu sayede artık tüm işlemleri çok kolay bir şekilde,  kodlarla uğraşmadan halledebileceğiz. Aşağıda yer alan yönergeleri takip ederek 5 adımda wifi ağ şifrelerine ulaşmanız mümkün!

Inflator Nasıl Kullanılır

Xiaopan inflator aracı

Xiaopan’ı açtıktan sonra ilk yapmamız gereken, Inflator‘u çalıştırmak. En üst sekmede uygulamayı çalıştırdığımızda karşımıza şaka ile karışık “Lütfen kendinizin dışındaki kablosuz ağları kırmayın” uyarısı ile karşılaşmaktayız. Bu ekranı Yes (Evet) diyerek geçiyoruz.

Wireless Adaptörümüzü Monitor Moduna Alma

Xiaopan wireless adaptör monitör moduna alma

Bu kısımda kablosuz kartımızı seçmemiz gerekiyor. Karta tıkladıktan sonra yaklaşık 5-10 saniye içerisinde alt kısımda monitor mode enabled on mon0 (wlan0) mesajını alırız.

NOT: Eğer bu kısımda herhangi bir seçenek görmüyorsak sebepleri şunlardır:

 • Wireless adaptör bilgisayarımıza takılı değildir.
 • Cihaz bilgisayarımıza takılıdır, ancak VMware Workstation’da sağ alt kısımda bulnan USB işaretine basılıp CONNECT edilmemiş olabilir.
 • Kablosuz adaptörünüz yani kırma işlemini yaparken kullanacağınız modeminiz RTL8187 chipset değildir. Bu gibi işlemler için ALFA AWUS036H kullanmanızı öneriyorum. Daha fazla bilgi için Alfa Awus036h incelemesi konumuza bakınız.

Wps Pin Destekli Ağ Taraması

Xiaopan wps pin destekli ağ taraması

Scan for WPS enabled APs tuşuna basarak wps pin destekli modemleri taratmış oluyoruz. Esasen çevrede çok fazla ağ olabilir ancak bu bölümde çıkan ağlar sadece Wi-Fi Protected Setup özelliğne sahip olanlardır. Sonrasında bu tablodan istediğimiz bir ağı seçip NEXT tuşuna basarsak kırma işleminin yapılacağı ekrana geçmiş oluruz.

Reaver Ayarları

Xiaopan reaver 1.4 ayarları

Hedef ağı seçtikten sonra yukarıda bulunan ekranla karşılaşırız. Saldırı komutunun (Attack Command) bulunduğu kısımda yer alan kod otomatik bir şekilde yer alır. Burada yapmamız gereken te bir işlem vardır. O da kodun en sağına bir v eklemek! Ardından RUN tuşuna basarak kırma işlemine başlarız.

Yukarıdaki tabloda birçok ek ayar bulunmaktadır. En önemli ayar Set the delay between pin attempts‘dır. Bu kutuya eğer 60 yazıp ardından tiki işaretlerseniz, program 2 pin denemesi arasında 60 saniye bekleyecektir. Bildiğiniz gibi bazı modemler arka arkaya pin denemeleri sonucu kendisini kilitlemektedir. Hangi kırıcı programı kullandığımızın da bir önemi yok. Hatta dumpper wps pin locked hatası en çok karşılaşılan sorunlardan birisidir. Bu gibi hataları bertaraf etmek için denemeler arasına bekleme süresi koymalıyız.

Sonuç

Xiaopan şifre kırma

Run tuşuna bastıktan sonra kırma işlemi başlıyor. Bunun için ek bir terminal penceresinin açıldığını görüyorsunuz. Pin denemeleri 8-9 saate kadar sürebiliyor. Biraz şansa da bağlı. Yeri gelir 10 dakika bile sürmeyebilir. İşlem tamamladıktan sonra en alt kısımda wifi şifresi yer alıyor.

Aslına bakarsanız Kali Linux ile Wifi Şifre Kırma konusunda yine Reaver aracını kullanarak ağların şifrelerini bulmayı görmüştük. Kali Linux daha çok özelliğe sahip olduğu için 3 GB büyüklüğünde bir işletim sistemidir. Eğer basit bir program istiyorsanız bu konuda yer alan 65 mb’lık Xiaopan işinizi fazlasıyla görecektir. Üstelik Xiaopan’da Kali’deki gibi kod yazma derdiniz yok. Yukarıda görmüş olduğunuz gibi her şey oldukça basit ve tüm işlemleri mouse (fare) ile yapıyorsunuz. Kod ile uğraşmıyorsunuz!

Her türlü sorunuz için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

41 Yorum

  1. Bazı modemlerde maalesef bu sorun mevcut. Şu an için bir çözüm yok. Benimde çevremde sürekli 12345670 pin denemesi yapan SuperOnline Wifi isimli modemler var. Şu ana kadar bir çözüm üretemedim. İşin ilginç yanı pin denemelerini tek tek Dumpper programından denemeye çalıştığımda deniyordu ancak Reaver tarzı araçlarda hep takılı kalıyordu. İnternet üzerinden topladığınız pinleri Dumpper ile denemenizi öneririm. Şayet bende bu taktik işe yarıyordu. Herhangi bir gelişme olursa yine sitede bu konu ile bilgi vereceğim.

 1. Bazı modemlerde yeniden başlatıldığında birkaç deneme sonrası atağa başladığını gördüm.İnternetten bulunan yada üretilen wps pinlerin çoğu saçma zira her modeme ayrı bir pin kodu üretiliyor.Aynı tutma ihtimali yüzde 5 den az. Rica etsem netten bulupta deneyip tutan modemlerin ilk üretici mac adreslerini yazabilir misiniz? Bende bir ara d =35 oalrak ayarlı olup kırılan cihazların mac adreslerini yazacağım . kilitlenen modemlere atak süresini (d) 35 sn yapıp deneyin. En kötü 5 gün sürse de netice veriyor.

  1. Aslında her modem için farklı pin numarası kullanılıyor demek pek doğru değil. Mesela D-Smart bildiğim bir modem var. Farklı şehirlerde birkaç kez denk gelmişti ve her seferinde kırmıştım. Bu tarz bazı modeller var ve pinler sürekli tutuyor. https://wifisifrekirici.com/modem-wps-pin-numaralari/ sayfasında bazı cihazlara ait pin numaraları yer alıyor. O tabloda paylaşılan birçok pinin tutabileceğini düşünüyorum. Elinizde kırıp doğruluğuna emin olduğunuz pinleri yine o sayfanın yorum bölümünden gönderip bizlerle paylaşabilirsiniz. Ben de birazdan paylaşmaya çalışacağım. Cihazın kendi kendisini kilitlemesine gelince bu şans işi. Çevremde belki 10 tane cihazın 120 saniye bekleme süresi verdiğim halde yine wps pin locked hatası verdiğini gördüm, kısacası tamamen şans.

 2. D smart ve dlink modemler hatta cisco lar için dediğiniz doğru.kilitleme olayı modemin ne kadar yeni olduğu ile alakalı ttnet ile başlayan modemlerde d 35 yeterli olurken . türktelekom ile başlayan modelerde şuana kadar başarılı olamadım. Modeme süre bağımsız 5 kere deneme hakkı tanımlanmış .Bu yazılımla alakalı. Hatta linset sahte ağ tuzağında bile modem atak yemediği için bağlı kişileri ağdan bile düşüremedim türktelekom ismiyle başlayanlarda.Wps işi bitti sanırsam ancak telekomun güncelleme yapmadığı kullanıcının kendi satın aldığı modemlerde işe yarıyor bu yöntemler. wps den farklı birşey bulmak lazım artık.

  1. Birçok konuda haklısınız. Turktelekom modemleri kırmak biraz zor wps pin hatası veriyorlar ve bazen bekleme süresi de bir işe yaramıyor ancak benim kırabildiğim modemler mevcut. Bu biraz şans işi. Çevrenizde çok ağ varsa illa kırabiliyorsunuz. Ben geçen Kipa’ya gitmiştim ve orada WPS Pin tester uygulaması ile bulunduğum yerde birkaç tane ağ şifresi elde etmiştim. Buna rağmen yaşadığım yerde çatıda wifi anten olmasına rağmen bulunan birçok modem maalesef kırılamıyor. Wps pin ile şifre elde etme bitti demek pek doğru değil bence 🙂

 3. Kullandığınız wifi pin aracı nedir ?Birde dediğim gibi en azından sizin farkettiğiniz türktelekom ssidyi kırılan modemlerin amc adreslerini verebilir misiniz?

  1. Ben genelde Xiaopan kullanıyorum.
   Hemen paylaşayım.

   TP-Link TD-W9970 (TurkTelekom ADSL Modem)
   Mac Adresi: 98:DE:D0:XX:XX:XX
   WPS Pin: 53333612

   TurkTelekom isimli modemlerde deneyin belki birinde tutar. Elimde zamanında çok modem vardı ama hiç Mac adresleri kaydetme huyum yoktu. Elime geçtikçe paylaşmaya çalışacağım.

 4. Teşekkürler hocam .Başka varsa sevinirim.
  Yazdığınızı deneyerek mi buldunuz yoksa standart pin mi hepsinde?

  Benimde yoktu ancak daha sonra kaydetmeye başladım.Zaten benimkisi tamamen heyecan ve deneysel amaçlı:)İş yerimde 700 mbit net olunca film vs. her şeyi rahatça indiriyorum .

  1. Bunu kırarak elde etmiştim. Modem kilitleme hatası vermemişti. Aslında bu iş tamamen şans işi. Bazı modemler sorun çıkartmıyor. Fırsat buldukça Modem WPS Pin Numaraları veya Wps Pin Generator konusundan kırdığımız pinleri paylaşalım.

 5. d=35 veya daha fazla geçikme yaparak mı kırdınız yoksa geçikme süresiz mi ?Evet haftasonu listeyi not defterine aktarmayı düşünüyorum o zaman kopyalayıp buraya aktarırım.

  1. Hiç gecikme kullanmadım.
   Modem WPS Pin Numaraları konusunda bulunan yorum kısmından gönderebilirsiniz.

 6. VMware Workstation ve Xiaopan 0.3.8 dosyalarını indirdim fakat 2 xiaopan dosyasını wmware de açamadım. Nasıl çalıştığına dair yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Tabi hemen yardımcı olayım.
   Öncelikle ben İngilizce sürümünü kullanıyorum ancak Türkçe olarak da yazmaya çalışacağım. Belki eski ve Türkçe bir Wmware versiyonu kullanıyor olabilirsiniz.

   Wmare açın.

   – File > New Virtual Machine ( Dosya > Yeni Sanal Makina )
   – İlk seçenek olan Typical ( Tipik önerilen ) seçeneğini seçip ileri gidin.
   – Bu karşınıza 3 adet seçenek çıkacak. İkinci seçenek olan Installer Disk Image File Iso seçeneğini işaretleyin ve hemen sağ kısımda bulunan Browse (Seç) kısmından sitemizden indirmiş olduğunuz Xiaopan Iso dosyasını seçin.
   – İleri gidip bir sonraki aşamaya geçin. Burada Wmware bizden işletim sistemini seçmemizi isteyecek! Üst kısımdan Linux’ü seçin, Alt kısımda ise versiyon olarak Ubuntu’yu seçin.
   – İleri dediğinizde son olarak sanal makine sizden bir isim belirlemenizi isteyece,k bir isim girip işlemi tamamlayın.
   – Sanal makinemizi oluşturduktan sonra bu sol sütuna gelecek. Buna tıklayıp üst kısımda bulunan Play tuşundan basarak Xiaopan’lı sanal makinenizi çalıştırabilirsiniz.

   Önemli Not: Xiaopan’a giriş yaptıktan sonra Wireless Adaptörünüzü Wmware üzerinden aktif etmeniz gerekiyor. Yani Wmware USB modeminizi otomatik olarak algılıyor ancak aktif etmiyor. Bunu sizin yapmanız gerekiyor. Çok basit bir işlem. Sanal makinenizi çalıştırdınız ve Xiaopan’ı açtınız. Wmware programının hemen en alt sağında USB (fiş) ablemi yer almaktadır. Buna tıklayıp Connect (Bağlan) seçeneğini seçerseniz, program modeminizi otomatik olarak algılayıp aktif edecektir. Bu işlemi yapmazsanız program cihazınızı görmeyecektir.

   Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız buradan tekrar yazabilirsiniz.

   1. Wireless adaptörü olmadan bilgisayarın kendi wifi tarayıcısıyla çalıştırabilr miyim

    1. Xiaopan oldukça küçük bir program. Bu uygulama bazı laptoplarda sorunsuz çalışırken bazılarında sanırım çipset farkından dolayı çalışmayabiliyor. Bunu ancak test ederek öğrenebilirsiniz.
     Dizüstü bilgisayarlar genelde Atheros çipsetine sahip kablosuz adaptör kullanıyor ve bu çipsetin Wifislax uygulamasının Reaver programında sorunsuz çalıştığına şahit oldum. Xiaopan’da wps pin kırmak için Reaver’i kullanıyor. Kısaca denemenizi öneririm. Çipset uyumlu ise çalışacaktır.

     1. benim bi sorum olacaktı programlar kurulum gerektirmiyor demişsiniz peki onları kullanınca kendi windowsumuza ya da herhangi bi diskimizin silinmesi söz konusu olur mu?
      yoksa pc kullanabileceğimiz herhangi bir program tarzında mı olacak

     2. Sanal makinadan direk çalıştırıp kullandığınız için kendi işletim sisteminize veya diskinize bir zararı yoktur.
      Şöyle düşünebilirsiniz; örneğin Wmware 10 GB alan oluşturup tüm bu işlemleri o bölümde gerçekleştirir. Windows’unuz ile ilgili bir durum söz konusu değildir. Diskiniz asla silinmez.
      Burada belirtmek istediğim nokta; Xiaopan’nın hiç bir kurulum gerektirmeden direk olarak aktif olmasıdır.

 7. Wireless adaptörü bilgisyara takıyorum vmware den connect yapıyorum sonrasında adaptörün bilgisayardan bağlantısı kesiliyor ve monitör moduna alamıyorum yardım edin wireless adaptörüm: alfa net w113

  1. Büyük ihtimal kablosuz adaptörünüzün chipseti Xiaopan için uyumlu değil.
   Farklı bir kablosuz adaptörle denemenizi öneririm. Inflator aracını kullanmak için RTL8187 chipsete sahip olan ALFA AWUS036H’u öneririm.
   Sorunsuz çalışacaktır.

   Xiaopan’ı destekleyen diğer chipsetler şunlardır:

   ath9k
   rtl8187
   carl19170
   ipw2000
   rt2800pci
   rt73usb

   Bu chipsetlere sahip olan kablosuz ağ adaptörlerini satın alırsanız sorun yaşamazsınız.

   Peki ben bu adaptörleri nasıl bulacağım gibi bir soru sorabilirsiniz. Wikidevi com sitesinde bu chipsetleri araştırdığınızda hangi modellerde o chipsetler var açık olarak gösteriliyor.
   Şu şekilde de yapabilirsiniz. Google aramasında chipseti yazıp bir boşluk bırakın wikidevi yazın. Örnek: (ath9k wikidevi) Sonuçlarda karşınıza çıkan Wikidevi com uzantılı ilk siteyi açın gerekli tüm bilgilere ulaşacaksınız.

 8. Harici olarak taktığım wireless adaptörünü görüyor monitor moda da alıyor fakat airodump komutunu girince hiç bir kablosuz ağ bulmuyor

  1. Unetbootin uygulaması ile bu dosyayı flash belleğe yazabilirsiniz.
   Sonrasında bilgisayarınızın Bios ayarlarında bulunan Boot sekmesini yapılandırmanız gerekiyor. İlk boot seçimini USB olarak ayarlamalısınız bu sayede bilgisayar tekrar başladığında Xiaopan açılacaktır. Bazı bilgisayarlarda Boot menüsü bilgisayar açılırken F12 gibi bir tuşla ayarlanmaktadır.

 9. Sürekli aynı pin deniyor herşey normal kalidede xiaopandada bu denemeyi düzgün yapması için bir yol varmı daha önce backtrack kullanıyordum bir sıkıntı yaşamıyordum worldlistmi oluşturmak gerekiyor?

  1. Aynı pini deneme olayının programlarla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Kali’de sorun yaşıyorsanız Backtrack’te de Xiaopan’da da aynı sorunu yaşarsınız. Bu karşı modem ile ilgili bir sorundur.

   1. Admin C0:25:E9:EA:C1:47 Wps Wpa Tester Uygulamasında yeşil görünüyor basıyorum 15 pin deniyor ama kırmıyor ne yapmalıyım

    1. Yusuf bey bu kısımdan iletişim bilgilerinizi bana gönderin size hemen geri dönüş yapayım.

     Saygılarımla

     1. Karşı modem pin denemeleri yüzünden kendisini korumaya alıp kilitliyor olabilir.

 10. Merhaba admin alttaki sorunu alıyorum kurulumdan sonra neden olur

  This host does not support “Intel EPT” hardware assisted MMU virtualization.

  This host does not support virtualizing real mode. The Intel “VMX Unrestricted Guest” feature is necessary to run this virtual machine on an Intel processor.

  Module ‘CPUIDEarly’ power on failed.

  Failed to start the virtual machine.

  1. İslemci ile alakasi yok bios menude sanal makine calistirman icin izin yok biosa gir advanced de virtualize disabled=enabled aktif et sorunsuz calisir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir